آموزش های رایگان

راز نصف شدن دیوید کاپرفیلد

david copperfield secrets

در این آموزش قصد داریم راز یکی از شعبده های جالب و قدیمی دیوید کاپرفیلد را برایتان بازگو کنیم.

این نمایش که ترکیبی از کلوز آپ و ایلوژن هست به صورت زنده هم انجام میشد. البته زاویه دید تماشاگرها از قبل محاسبه شده بود و مردم نمیتوانستند از همه زوایا کاپرفیلد را مشاهده کنند.

در این نمایش کاپرفیلد بدن خود را نصف میکند و درحالی که پاهایش با بدنش کمی فاصله دارد شروع به حرکت میکند.

راز نصف شدن بدن دیوید کاپرفیلد

اما چگونه دیوید کاپرفیلد بدنش را نصف میکند؟

اگر دقت کنید با اینکه ظاهرا بالاتنه بدن او از پاهایش جدا شده است اما همچنان این دو قسمت بهم چسبیده اند. یعنی بدنش به پاهایش چسبیده است. چرا این دو از هم فاصله ندارند؟

راز در همین قسمت است. به تصویر زیر نگاه کنید. او بدنش را خم کرده است.

نصف شدن کاپرفیلد

شما در تصویر بالا موقعیت واقعی بدنش را میبینید. حالا برای اینکه لباس ها یعنی پیراهن و شلوار به صورت صاف بایستند و نمایش به این شکل دربیاید باید یک توری فلزی داخل لباس ها بدوزید که شبیه یک قالب شود. مانند تصاویر زیر:

آموزش شعبده نصف کردن بدن

با کمک توری فلزی لباس در حالت ایستاده می ماند حتی اگر بدن داخل لباس نباشد. پشت شلوار از قسمت کمر یک شکاف وجود دارد یعنی پشت شلوار باید پاره باشد تا بتوانید از آن قسمت بدنتان را بیرون بیاورید. چون توری فلزی داخل شلوار است شلوار همچنان ایستاده باقی می ماند و تماشاچی فکر میکند که بدن شما داخل شلوار است.

نصف کردن بدن

برگشتن به داخل لباس نیز به همین شکل انجام میشود. نکته اینجاست که باید این نمایش از روبرو برای مخاطب انجام شود. افراد زیادی نیز این نمایش را انجام داده اند.

ایمان صدیقی / آموزش شعبده بازی www.imansedighi.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن