معرفی شعبده بازان مشهور جهان Famous Magician

بیوگرافی کریس انجل

کریستفر نیکولاس سارانتاکوس (Christopher Nicholas Sarantakos) متولد ۱۹ دسامبر ۱۹۶۷ که بیشتر با نام هنری خویش کریس انجل شناخته می‌شود، یک شعبده‌باز، گریزکار٬ موسیقی‌دان و بدل‌کار آمریکایی است. او بیشتر به خاطر اجرای برنامه تلویزیونی ذهن عجیب کریس انجل «Criss Angel Mindfreak» شناخته می‌شود. لقب magician که در مورد او به کار برده‌اند به معنای ساحر یا جادوگر نیست بلکه همان معنای شعبده‌باز یا تردست را می‌دهد که معادل illusionist است.

کریس آنجل در سال ۱۹۶۷ در نیویورک بدنیا آمد. او به همراه مادر یونانی، پدر و دو برادرش Costa و JD و دو گربه خانگی اش در نیویورک بزرگ شد. او در نوجوانی به یادگیری و نواختن سازهای موسیقی مثل فلوت و آکودیون پرداخت. یکی از بزرگترین مشکلات کریس در زندگی از دست دادن پدرش بدلیل سرطان بود. وقتی در سن ۶ سالگی عمه او یک شعبده بازی با ورق برای او انجام داد مسیر زندگی کریس تغییر کرد و از همان دوران به انجام کارهای عجیب و غریب و شعبده بازیهایی که بیشتر جنبه واقعیت داشته باشند پرداخت. دو نفر از بزرگترین شعبده بازانی که او را تحت تاثیر قرار دادند و کریس از کارهای آنها الهام میگیرد Harry Houdini و Aldo Richiardi هستند. او از همان دوران نوجوانی در مهمانیها و جشنها شروع به انجام شعبده بازیهای فراگرفته و ابتکاری خود میزد. در همین زمان شعبده بازی بنام James Randi که از خوانندگان گروه AngelDust بود ورقهای بازی را بنام Angel منتشر کرد و آهنگ MindFreak را برای برنامه‌های نمایشی کریس آماده کرد.

کریس در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ برنده جایزه IMS Magicians که از سال ۱۹۶۸ تا بحال مجموعاً ۳۷۰۰۰ عضو در سرار دنیا دارد و در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه بزرگترین شعبده باز آمریکا شد. او در مصاحبه‌ای با Penn Jillette اظهار کرد که باور نمی‌کند که انسانی با قدرت ماوراءطبیعه وجود داشته باشه اما باز هم افرادی به او داشتن قدرت های ماوراء را نسبت میدهند و حتی خود کریس در بسیاری از اجرا هایش خود را شعبده باز و جادوگر معرفی میکند .

این مجموعه شامل سه فصل Mindfreak + Criss Angel Supernational + دو فصل MasterMindes می‌باشد.همچنین وی در سالن تائتر هتلی در لاس وگاس هر روز به اجرای نمایشی با نام BeLIEve میپردازد .

مجموعه ها

او ابتدا مجموعه ای تلویزیونی نمایشی با نام Supernatural را عرضه کرد که فقط قسمت داشت . سپس از شبکه A&E TV مجموعه مایند فریک را پخش کرد که این مجموعه دارای 6 فصل میباشد . بعد از این مجموعه کریس مجموعه ای با نام BeLIEve را از شبکه تلویزیونی Spike عرضه کرد و دارای یک فصل 11 قسمتی میباشد .

اتهامات علیه کریس

بسیاری از افراد کریس آنجل را به علت نوعی که لباس میپوشد و علامت هایی که روی لباس هایش هست فراماسون میخوانند در حالی که کریس آنجل مسیحی هست و در بسیاری از اجرا های خود نیز به دعا کردن پرداخته است.

اخیرا هم به خاطر حمایت از بیماران سرطانی و مبارزه با سرطان برنده جایزه قلب مهربان شد.

کریس انجل

Christopher Nicholas Sarantakos (born December 19, 1967), known by the stage name Criss Angel, is an American magician, illusionist and musician. Angel began his career in New York City, before moving his base of operations to the Las Vegas Valley. He is known for starring in the television and stage show Criss Angel Mindfreak and his previous live performance illusion show Criss Angel Believe in collaboration with Cirque du Soleil at the Luxor casino in Las Vegas. The show generated $150 million in tourist revenue to Las Vegas in 2010, but has since been replaced by Mindfreak LIVE on 11 May 2016 (the show is partly produced by Cirque, however the directive rights are entirely with Criss Angel).He also starred in the television series Criss Angel BeLIEve on Spike TV, the reality-competition television show Phenomenon on NBC, and the 2014 stage show Criss Angel Magicjam.

Angel has been on primetime television for more hours than any other magician in history, between his television series and various specials on cable and network television. He also holds multiple world-records made during his magic performances, and was named Magician of the Decade in 2009 and Magician of the Century in 2010 by the International Magicians Society. In addition to his career as an illusionist, Angel was the lead singer for his industrial band Angeldust, which released five albums between 1998 and 2003. He also authored the book Mindfreak: Secret Revelations.

Criss Angel BOOK Download LINK / لینک دانلود کتاب کریس انجل

—————————————————————————————————————————-

بیوگرافی دیوید بلین

دیوید بلِین وایت (به انگلیسی: David Blaine White) (زاده ۴ آوریل ۱۹۷۳) (منم آوریلی ام 😋😊)شعبده باز آمریکایی و اهل بروکلین در نیویورک می‌باشد.

از مهمترین کارهای خارق‌العاده او می‌توان به زنده به گور شدن، سرگیجه، بر فراز زمین، غرق شده در آب، گردش‌نما اشاره کرد و تا به حال توانسته اسم خود را در کتاب رکوردهای گینس به واسطه حبس نفس به مدت ۱۷ دقیقه و ۴ ثانیه به ثبت برساند.

همچنین او برای اشخاص مشهوری از جمله بیل گیتس، استیون هاوکینگ، هیلاری کلینتون، جورج دبلیو بوش، آرنولد شوارزنگر، جانی دپ، کتی پری، دیوید بکهام و وودی آلن به صورت خصوصی برنامه اجرا کرده‌است.

چیره‌دست در انجام شعبده بازی و شیرینکاری و کارهای خارق‌العاده. او با اجرای نمایش جادوی خیابانی نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. او شعبده بازی را از زمان بچگی شروع به یادگرفتن کرد. پدرش اسپانیایی و مادرش روس الاصل است. از کارهای خارق‌العاده او می‌توان به زنده ماندن پس از ۷ روز زیر خاک دفن شدن، به سر بردن ۶۲ ساعت در قفس یخی، زنده ماندن در زیر آب در یک حباب شیشه‌ای برای ۷ روز و… اشاره کرد. اکثر کارهای بلین واقعی بوده و جنبه رکورد زنی دارند.

زندگی‌نامه

دیوید بلین در ۴ آوریل ۱۹۷۳ در نیویورک متولد شد. بلین اسم دومش است. در سن ۴ سالگی او کارهای یک شعبده باز را در یک راهروی زیر زمینی دید و او تصمیم گرفت اول کارتهای شعبده بازی را خریداری کند مادر بزرگ دیوید یک کولی بود و مقداری کارتهای فال ورق به او داد. او ساعتهای زیادی را دربارهٔ کتابهای شعبده بازی صرف می‌کرد. در سن ۵ سالگی او یادگرفت آنچه رویایش بود مادرش او را در همه جا تشویق می‌کرد در ۱۰ سالگی مادرش با یک بانکدار ازدواج کرد. در ۱۶ سالگی دیوید برای دکترش پرواز کرد.

زمانی که مادرش را از دست داد او یک شعبده باز خیابانی شد و در مهمانیهای غنی شرکت داشت. بخاطر استعداد و توانایی که در شعبده بازی داشت با ای بی سی تماس گرفت و آنها بعد از دیدن فیلم شعبده بازی دیوید از آن درخواست مصاحبه کردند. شعبده بازی خیابانی مخصوص دیوید بلین بود و روش جدیدی را در ان عصر آورد و ان فقط در خیابان و مردم واقعی شعبده بازی انجام می‌داد. دیوید در ۲۴ سالگی مشهور شد. او یک دوستی کوتاه با لیوناردو دی کاپریو داشت. دیوید بلین یک شاهکار بعد از هویدینی است. یکی از کارهای دیوید دفن شدن زنده هفت روز در زیر زمین است. دیوید برای ادامه زندگیش به شعبده بازی ادامه خواهد داد.

David Blaine (born David Blaine White; April 4, 1973) is an American magician, illusionist and endurance artist. He is best known for his high-profile feats of endurance, and has set and broken several world records.

Blaine revolutionized the way magic is shown on television by focusing on spectator reactions. His idea was to turn the camera around on the people watching instead of the performer, to make the audience watch the audience. The New York Times noted that “he’s taken a craft that’s been around for hundreds of years and done something unique and fresh with it.” According to the New York Daily News, “Blaine can lay claim to his own brand of wizardry. The magic he offers operates on an uncommonly personal level.”. Penn Jillette called Blaine’s first television special, Street Magic, “the biggest breakthrough (in television magic) done in our lifetime” for changing the perspective of television viewers toward those seeing the trick live.

—————————————————————————————————————————-

بیوگرافی دیوید کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد (به انگلیسی: David Copperfield) (زادهٔ ۱۶ سپتامبر ۱۹۵۶) با نام اصلی دیوید سِت کوتکین (به انگلیسی: David Seth Kotkin)، تردست اهل آمریکا است.

مجلهٔ فوربس او را موفق‌ترین تردست جهان در تمام دوران‌ها معرفی کرده است. برنامه‌های تلویزیونی کاپرفیلد تا به امروز نامزد ۳۸ جایزه امی شده‌اند که توانسته ۲۱ عدد از آن‌ها را برنده شود. او در طول ۳۰ سال دوران فعالیت، ۱۱ رکورد جهانی گینس را به نام خود ثبت کرد و به اولین تردستی تبدیل شد که ستاره‌ای در پیاده‌روی شهرت هالیوود به نام وی ثبت شد. وی نشان ملی شوالیه را از دولت فرانسه دریافت کرده است و توسط کتابخانه ملی کنگره آمریکا «اسطورهٔ زنده» لقب گرفت.

کاپرفیلد تا به امروز بیش از ۴۰ میلیون عدد بلیط فروخته و توانسته بیش از ۳ میلیارد دلار از این راه کسب درآمد کند که این مقدار حتی از مایکل جکسون و مدونا نیز بیشتر است و باعث شد رکورد پردرآمدترین و پرتماشاچی‌ترین سرگرمی‌ساز و پرتماشاچی‌ترین تردست جهان را در کتاب گینس به نام خود ثبت کند.

زندگی‌نامه

در ۱۶ سپتامبر سال ۱۹۵۶ در شهر «متاچن»، واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا از پدر و مادری یهودی که از روسیه مهاجرت کرده بودند، به دنیا آمد. او در کودکی، شعبده بازی با کارت را از پدر بزرگش آموخت. کاپرفیلد نخستین اجرای خود را در سن ۱۲ سالگی در شهر زادگاهش به نمایش گذاشت. مهارت‌هایش را در تردستی به سرعت توسعه داد و رسماً به عنوان جوان‌ترین شعبده باز شروع به کار کرد. او در سن ۱۶ سالگی به تدریس یک دوره درسی شعبده بازی در دانشگاه نیویورک پرداخت.

کاپرفیلد در طول سالهای دهه هفتاد میلادی به اجرای شعبده بازی در تلویزیون و سالنهای نمایش پرداخت و در سال ۱۹۷۸ نخستین بار اجرای ویژه خود را با نام «جادوی دیوید کاپرفیلد» به نمایش گذاشت که موفق به کسب جوایزی شد و نامش بر سر زبانها افتاد. در سالهای دهه هشتاد، او به شعبده‌بازی‌هایی در مقیاس بالاتر روی آورد، از محبوبترین نمایش‌های او ناپدید نمودن مجسمه آزادی به سال ۱۹۸۳ بود. از تردستیهای دیگرش، گذشتن از دیوار بزرگ چین و فرار از زندان آلکاتراز (که تابه آنروز هیچ زندانی موفق به فرار از آن نشده بود) می‌باشد. وی همچنین به‌عنوان نخستین تردستی شناخته شد که بدون کمک کابل توانست پرواز کند.

او شعبده بازیهای قدیمی را به سبک مدرن و جدید و جالبی عرضه کرد و موجب شد تا مردم دنیا، به این نمایشها با دید بهتر و هیجان‌انگیزتری نگاه کنند. دیوید کاپرفیلد جوایز بسیاری نیز دریافت نموده و موفق به کسب لقب شوالیه از دولت فرانسه و دکترای افتخاری از دانشگاه فوردهام شده است. همچنین در موزه مادام توسو در لندن که مجسمه مومی اشخاص مشهور را قرار می‌دهند، مجسمه مومی وی هم اضافه گردیده‌است. در ۴ کشور هم تصویرش را بعنوان یادبود بر روی تمبر چاپ کرده‌اند.

در آمد او فقط در سال ۲۰۰۳ بالغ بر ۵۷ میلیون دلار بوده و از نظر درآمد در دنیا نفر دهم می‌باشد.

David Seth Kotkin (born September 16, 1956), known professionally as David Copperfield, is an American illusionist, described by Forbes as the most commercially successful illusionist in history.

Copperfield’s television specials have won 21 Emmy Awards of a total 38 nominations. Best known for his combination of storytelling and illusion, Copperfield’s career of over 40 years has earned him 11 Guinness World Records, a star on the Hollywood Walk of Fame, a knighthood by the French government,and he has been named a Living Legend by the US Library of Congress.

Copperfield has so far sold 33 million tickets and grossed over $4 billion, which is more than any other solo entertainer in history. In 2015, Forbes listed his earnings at $63 million for the previous 12 months and ranked him the 20th highest earning celebrity in the world.

When not performing, he manages his chain of eleven resort islands in the Bahamas, which he calls “Musha Cay and the Islands of Copperfield Bay”.

11 پاسخ
 1. دوست ناشناس
  دوست ناشناس says:

  خوبه من کل وقتمو گذاشتم تا موفق بشم آخه خیلی برام مهمه،وآقای صدیقی به من روحیه بالایی دادن ازشون تشکر میکنم

  پاسخ
 2. Shadowprince
  Shadowprince says:

  سلام آقای صدیقی من چند بار اقدام به انجام تله کینزی کردم و متاسفانه موفق نشدم……. میخواستم بدونم تله کینزی و یا هیدرو کینزی که شما انجام میدید هم شعبده است و کلک یا تکنیک خواصی برای انجامش لازم هست یا نه؟

  پاسخ
 3. محمد
  محمد says:

  سلام عذر خواهی می کنم می خواستم بدونم که این مجموعه کارهایی که این شعبده بازها که نام بردید و خودتون انجام میدید همون سحر و جادویی که در اسلام حرامه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام، نه اون جادوگریه که حرامه، این شعبده بازیه، مثلا شما داخل آستینت یه کاغذ قایم میکنی ، بعد یه کاغذ میدی به دوستت تا پارش کنه، بعدش کاغذهای پاره شده رو میده به تو، تو با مهارت دست که به خاطر تمرین زیاد بدست اوردی جای کاغذهای پاره رو با کاغذ سالمی که از قبل توی آستین لباست قایم کردی عوض میکنی و به دوستت میگی من کاغذ رو دوباره سالم کردم! این میشه شعبده بازی یعنی تمام کارهای کریس انجل و کاپرفیلد و بقیه شعبده بازها یه کلکی داره. حالا اینکه خفنه یا غیرممکن به نظر میرسه به خاطر اینه که علم پیشرفت کرده و یه عده که از تو خیلی باهوش ترن شعبده ها رو طراحی میکنن. یه سری کارها هم مثل راه رفتن روی شیشه یا خوردن لامپ واقعیه. جادو یا شعبده نیست بلکه باید تمرین ببینی تا بدون خطر انجامش بدی، مثل اونایی که یه طناب از نوک یه برج میبندن به نوک یه برج دیگه و روش راه میرن، اگه تو اینکارو کنی در جا میافتی و میمیری. ولی اون چند سال تمرین کرده و تمرکزش بالا رفته حالا روی طناب راحت راه میره. پس در کل این کارها هیچ ربطی به جادو و جن و این چیزا نداره اگه کریس انجل یا کاپرفیلد میتونستند جادوگری کنند کل معادلات سیاسی جهان بهم میریخت.

   پاسخ
 4. پردیس
  پردیس says:

  سلام استاد . چطوری میشه مثل آقای صدیقی شد؟ هر کاری بگید میکنم و حاضرم کل وقتمو براش بزارم. ینی میشه مثل ایشون شیم؟

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *